Hosting płatny, czy darmowy

W Internecie natknąć się można na tysiące ofert hostingów. Jednakże od wyboru tego właściwego, zależy tak naprawdę przyszłość całego projektu. Trzeba dokładnie określić swoje preferencje, a także przeznaczenie serwera. Wtedy, przynajmniej w teorii, podjęcie słusznej decyzji powinno być nieco łatwiejsze.

Jeśli poszukujesz hostingu idealnego, już teraz porzuć złudne marzenia. Tak naprawdę nie ma jednego, perfekcyjnego wzorca, który można śmiało rozpowszechniać. Należy dokładniej zapoznać się z proponowaną ofertą i wtedy podjąć decyzję.

Zalety darmowych hostingów



Oprócz hostingów płatnych, istnieją także te darmowe. Czy warto z nich korzystać? Poniżej kilka zalet tego rozwiązania.

Łatwość dostępu do ofert,

Sporym ułatwieniem dla osób, które stawiają pierwsze kroki z własną stroną internetową, jest bogactwo oraz dostępność ofert. W przeciwieństwie do płatnych hostingów, tutaj propozycji jest mnóstwo. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, a już pojawi się, nie jeden katalog.

Małe ryzyko bez nakładu finansowego,

Zazwyczaj po rozwiązanie bezpłatnego hostingu sięgają osoby, które do końca nie są zdecydowane, czy pójść w danym kierunku i przechodzą przez tzw. fazę testowania. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto chce nieco przybliżyć zasady funkcjonowania w sieci internetowej. Może to robić w każdej chwil, nie ponosząc przy tym kosztów utrzymania serwera.

Darmowy hosting może przynieść wiele pożytku dla twórców małych blogów, pisanych hobbistycznie, czy stron stworzonych tylko dla wąskiego grona odbiorców.

Nauka dla początkujących,

Posiadanie darmowego hostingu to również spora lekcja programowania i kodowania. Poznajemy zasady, jakie rządzą stroną internetową. Kreujemy własne szablony, nawigujemy między kartami, czy umieszczamy pliki i zdjęcia. Nabieramy, tzw. wprawy, by w przyszłości być może stworzyć coś bardziej profesjonalnego i przemyślanego.

Wady darmowych hostingów



Darmowy hosting to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją aktywność w sieci i robią to na niewielką skalę. Jednak, co z tymi, którzy pragną zawojować międzynarodowe rynki sprzedażowe. O jakich wadach powinni wiedzieć?

Brak odpowiednich certyfikatów,

Niestety większość darmowych ofert hostingu nie zapewni swoim klientom gwarancji doskonałej jakości usługi. Przede wszystkim najbardziej widoczną wadą jest brak certyfikatu SSL. Co to w praktyce oznacza? Dane są wystawione na widok publiczny, a co za tym idzie łatwość do nich nie jest ograniczona. Każdy może zatem przywłaszczyć sobie publikowaną przez nas treść, zdjęcia, nie zważając na prawa autorskie. Bez odpowiednich zabezpieczeń, mogą również wypłynąć poufne dane klientów. W najgorszym wypadku może również dojść do całkowitego przejęcia strony przez kogoś z zewnątrz, a sprzedawca hostingu nie jest zobligowany do udzielenia nam pomocy.

Ograniczone pole działania,

Niestety darmowy hosting zazwyczaj ma niskie parametry. Co za tym idzie, pamięć przechowywania danych może być niewystarczająca. Ograniczone miejsce wpłynie na pewno na jakość oferowanych przez nas usług-brak skrzynki mailingowej, mała liczba produktów na stronie, zawieszanie się strony itp.

Brak gwarancji ciągłości pracy serwera,

Niestety liczne awarie to może być rzeczywistość takiego rozwiązania. Co za tym idzie, utracone mogą zostać dane, nad którymi skrzętnie pracowaliśmy. Ponadto, gdy pojawi się poważny problem, praktycznie zostajemy z nim sami, bez pomocy konsultantów czuwających nad serwerem.

Post Author: Mietek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *