Direct Admin, a może cPanel? Co jest lepszym rozwiązaniem

Zarówno Direct Amin, jak i cPanel są wygodnymi rozwiązaniami dla panelu zarządzania kontem. Dlatego tak ważne jest, by wybierać świadomie hosting, na którym mamy zamiar stawiać własną stronę internetową.

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę ze sklepem internetowym, czy blogiem, uczy się na początku całego systemu zarządzania. Sprawdza, co się stanie, gdy… Posiadając Direct Admin, albo cPanel jet to o wiele prostsze. Ponadto przy ewentualnych migracjach strony, co wiąże się z przeniesieniem wszystkich danych do innego usługodawcy, ryzyko problemów jest minimalne. Wszystko jest wtedy spójne, a nowy system powinien być bardzo podobny, w funkcjonowaniu, do swojego poprzednika. Dzięki temu uniknąć można czasu i energii na dodatkową, niepotrzebną naukę obsługi panela.

Dodatkowo takie panele zapewniają duże większe bezpieczeństwo. Usługodawca znacznie częściej podlega aktualizacji cały system, a nie rzadko dodaje również nowe funkcje.

Dylemat DirectAdmin, czy Cpanel to w dużej mierze kwestia przyzwyczajenia, czy gustu, bowiem oba panele są niezwykle skuteczne w działaniu i polecane użytkownikom. W każdym z rozwiązań można zarządzać dowolnie kontem, według upodobań i dokonywać edycji.

Różnice pomiędzy DirectAdmin, a Cpanel- czy łatwo zauważyć różnicę?

Zarówno DirectAdmin, jak i Cpanel to panele administracyjne serwera. Poprzez niego możliwe jest indywidualne logowanie się. W zależności od usługodawcy, zazwyczaj jeden, a albo drugi panel jest płatny. Jeśli brać pod uwagę ich funkcje, to pokrywają się, są to m.in.: podpinanie domen, zakładanie subkont, tworzenie skrzynki mailingowej, kumulowanie bazy danych, logowanie się do panelu admina.

Post Author: Mietek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *